Report Updated at 11:20 a.m. Sunday.

Now, a look at each day's scores in the Class C Western Divisional Boys and Girls Basketball Tournament in Hamilton and the Southwestern A Divisional Basketball Tournament in Butte.

Of course, we had Hamilton Bronc and Lady Bronc play-by-play from Butte on News Radio 1240 KLYQ. And quite a few of you punched the "Listen Live" button here on our homepage.

On the Air: KLYQ will have live play-by-play:

  • Hamilton Lady Broncs vs Butte Center - Championship game Saturday evening at 6:15pm
  • Hamilton Broncs loser-out game Saturday morning at 11am
  • February 20
    Class C - Girls

    • Gardiner 61 over Darby 40
    • Twin Bridges 64 over Superior 44
    • Seeley Swan 45 over Shields Valley 34

    Class C - Boys

    • Manhattan Christian 56 over Seeley-Swan 46
    • Superior 62 over Twin Bridges 46
    • Ennis 55 over Drummond 54

    February 21
    Class C - Girls

    • Superior 57 over Darby 50
    • Gardiner 48 over Arlee 42
    • Drummond 38 over Harrison/Willow Creek 33

    Class C - Boys

    • Twin Bridges 54 over Seeley Swan 47
    • Manhattan Christian 65 over Arlee 57
    • Victor 68 over Gardiner 52

    Class A in Butte - Girls

    • Anaconda 32 over Dillon 27
    • Corvallis 35 over Stevensville 33

    Class A in Butte - Boys

    • Anaconda 42 over Hamilton 39
    • Butte Central 50 over Corvallis 27

    February 22
    Class C - Girls

  • Shields Valley 63 over Superior 50
  • Arlee 56 over Harrison/Willow Creek 45
  • Drummond 43 over Gardiner 38
  • Twin Bridges 53 over Seeley Swan 35
  • Class C - Boys

  • Drummond 52 over Twin Bridges 49
  • Arlee 59 over Gardiner 57
  • Victor 56 over Manhattan Christian 42
  • Ennis 55 over Superior 46
  • Class A at Butte - Boys

  • Stevensville 66 over Anaconda 55
  • Butte Central 38 over Dillon 35 (3 overtimes)
  • Class A at Butte - Girls

  • Hamilton 55 over Corvallis 34
  • Butte Central 53 over Anaconda 40
  • Saturday - February 23

    Class C Western Divisional - Girls

  • Shields Valley 35 over Gardiner 27
  • Seeley Swan 56 over Arlee 39
  • Consolation - Shields Valley 44 over Seeley-Swan 19
  • Championship - Drummond 48 vs Twin Bridges 46
  • Class C Girls Challenge - Twin Bridges vs Shields Valley at 7 p.m. Monday

    Class C Western Divisional - Boys

  • Drummond 63 over Manhattan Christian 51
  • Arlee 61 vs Superior 42
  • Consolation - Arlee 66 over Drummond 46
  • Championship - Victor 51 over Ennis 33
  • Class C Boys Challenge Ennis vs Arlee (Monday 7 p.m. at Philipsburg)

    Class A at Butte - Girls

  • Dillon 42 over Corvallis 31
  • Stevensville over Anaconda
  • Consolation - Stevensville over Dillon
  • Championship - Butte Central 55 over Hamilton 34
  • Girls Challenge Game Monday night - Stevensville vs Hamilton (7 p.m. at Corvallis)

    Class A at Butte - Boys

  • Dillon 47 over Hamilton 43
  • Anaconda 61 over Corvallis 51
  • Consolation - Dillon 57 over Anaconda 54 (double-overtime)
  • Championship - Stevensville 55 vs Butte Central 45